My Favorite Movies
| bobbydigital04's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
|
| 3 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
|
| 4 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
|
| 5 |
Half Baked (1997, R) |
|
|
| 6 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
|
| 7 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
|
| 8 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
|
| 9 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
|
| 10 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
|
| 11 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002, PG) |
|
|
| 12 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999, PG) |
|
|
| 13 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006, PG-13) |
|
|
| 14 |
Pimps Up, Ho's Down (1999, R) |
|
|
| 15 |
Harlem Nights (1989, R) |
|
|
| 16 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
|
| 17 |
Up in Smoke (1978, R) |
|
|
| 18 |
A Fish Called Wanda (1988, R) |
|
|
| 19 |
48 HRS (1982, R) |
|
|
| 20 |
Cars (2006, G) |
|
|
| 21 |
Grindhouse (Grind House) (2007, R) |
|
|
| 22 |
The Birdcage (1996, R) |
|
|
| 23 |
Stripes (1981, R) |
|
|
| 24 |
Superbad (2007, R) |
|


